sipariş hattı

hangi bankadan Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

2

Ara, 2018

Ne Kadar Kredi Çekebilirim?


by Müşteri Temsilcisi Finans 170
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, Puan: 5,00 / 5)
Loading...

Ne kadar kredi çekebilirim  acaba kredi çekebileceğim üst limit ne kadar soruları çoğu kişinin merak ettiği bir konudur. Bunun sebebi, insanların acil ihtiyaçları için sürekli olarak nakit paraya ihtiyaç duymasıdır. Gereken şartlar yerine getirildiği takdirde, istenilen zamanda ve miktarda kredi çekilebilir. Ancak, kredi çekmenin birçok şartı yer almaktadır. Özellikle, asgari ücretle çalışan ve maaşı düşük olan kişiler, ne kadar kredi çekebileceklerini merak ederler. Kredi başvurularında, en önemli konu hiç şüphesiz kredi notudur. Kredi notunuzla birlikte gelirinize göre bankalar size kredi sunarlar. Kredi başvurusu yaptığınız bankada, geçmiş ödemeleriniz, geliriniz ve kredi notunuz incelendikten sonra size belli bir limit sunulur. Kredi notu yüksek olan ama aylık geliri düşük olanlar yüksek kredi çekemezler.

hangi bankadan Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Bankalar, günümüz şartlarında aylık taksit tutarı, kredi başvurusu yapan kişinin maaşının en fazla %70’ine kadar olacak şekilde kredi verirler. Bununla birlikte, bu rakam bankaların insiyatifine göre değişmektedir. Kısacası; %40 ile %60 arasında kredi çıkartırlar. Bunu bir örnekle açıklayabiliriz; 2018 yılında asgari ücret alarak geçimini sağlayan bir kişi, bankalardan ek gelir veya kefil göstermeden maksimum 46 bin TL tutarında kredi kullanabilirler. Ancak, bu rakam da oldukça yüksek olduğu için kredi alacak kişinin kredi notunun da yüksek olması gerekmektedir.

Asgari ücretle çalışan ve ne kadar kredi çekebilirim diye düşünen kişi, hesaplamasını şu şekilde yapmalıdır. 1600 TL asgari ücret alan birisinin maaşının %60’ı 960 TL tutar. Bununla birlikte, ihtiyaç kredilerinde aylık vade sayısı maksimum 48 olduğu için 1600 çarpı 48, 46.080 TL etmektedir. Asgari ücretle çalışan birisi maksimum bu tutarda kredi kullanabilir. Ayrıca, yüksek kredi çekmek isteyenlerin hem kredi notlarının yüksek olması hem de ek gelir, kefil ve teminat göstermeleri gerekir.

BENZER FİRMALAR

İNG Group Müşteri hizmetleri Telefon Numarası
Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2019
Halkbank Sms ile Kredi Başvurusu
İng Sms ile Kredi Başvurusu
İşbank Sms ile Bakiye sorgulama
Kredi Kartı Asgari Borç Sorgulama
Kredi Kartı Limitimi nasıl yükseltirim
Kredi Notu Öğrenme

POPULER LİNKLER

ÇOK ARANANLAR