sipariş hattı

En Uygun Konut Kredi Faiz veren bankalar

3

Kas, 2018

En Uygun Konut Kredi Faiz Oranları


by Müşteri Temsilcisi Finans 183
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, Puan: 5,00 / 5)
Loading...

Ev almak isteyen çoğu kişinin bu amaçlarını gerçekleştirmek için başvurdukları yöntem hiç şüphesiz konut kredisi almaktır. Bu sebeple, kredi alacak kişiler, en uygun konut kredi faiz oranları konusunda tüm bankaları tek tek araştırırlar. Konut kredisi almak isteyenlerin öncelikle evin tamamını krediyle alamayacaklarını bilmeleri gerekir. Çünkü, konut, banka tarafından ekspertiz edilir. Ayrıca, ekspertiz ücreti banka tarafından alınır. Ardından, uzmanlar, konutla ilgili değerlendirme yaparlar. Değerlendirme işleminin tamamlanmasının ardından evin toplam değerinin en az %20’si peşinat olarak ödenecek şekilde hesaplama yapılır. Şunu unutmamak gerekir; peşinat tutarı ne kadar yüksek olursa kredi ödemeleri de o kadar kolay olur.

 

En Uygun Konut Kredi Faiz veren bankalar

Konut kredisine başvurmak istiyorsanız gelirinizi belgelemeniz ve 18 yaşın üzerinde olmanız gerekir. Ayrıca, bankaya, ikametgah, nüfus cüzdan ve gelirinizi gösteren belgeyle gitmek zorundasınız. Bununla birlikte, konut kredisi almak için sadece sizin bilgileriniz yeterli değildir. Uğruna konut kredisi alacağınız evin gereken şartları sağlaması gerekir. Ev, kat aşamasındaysa kat irtifakı; evin iskanı alınmış ise kat mülkiyeti tapusu olmalıdır. Ayrıca, kat mülkiyeti olmayan evler için mutlaka iskan alınıp alınmadığının kontrol edilmesi gerekir. Evin yaşının çok fazla olmaması gerekir. Ayrıca, konut kredisi almak istediğiniz evin inşaatının en az %80’inin bitmiş olması şarttır.

En uygun konut kredi faiz oranları konusunu merak edenler için bankaların güncel konut kredisi faiz oranlarını bulup derledik.

– Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı; %1,98

– İş Bankası; %2,35 (hayat sigortasız)

– Yapı Kredi Bankası; %2,46

– Garanti Bankası; %2,60

– QNB Finansbank; %2,70

– Akbank: %3,04

– Vakıfbank: %2,39

– Denizbank: %2,99

– HSBC: %3,15

– ING Bank: %2,65

– Şekerbank: %2,9

– Kuveyt Türk: %2,24

– Burgan Bank: %2,82

BENZER FİRMALAR

İNG Group Müşteri hizmetleri Telefon Numarası
Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2019
Halkbank Sms ile Kredi Başvurusu
İng Sms ile Kredi Başvurusu
İşbank Sms ile Bakiye sorgulama
Kredi Kartı Asgari Borç Sorgulama
Kredi Kartı Limitimi nasıl yükseltirim
Kredi Notu Öğrenme

POPULER LİNKLER

ÇOK ARANANLAR